Радукану спаси мачбол и триумфира в трисетово шоу с Пегула

Rothesay Classic, осминафинал

Ема Радукану – Джесика Пегула 4-6, 7-6(5), 7-5

Ема Радукану прекъсна победната серия на Джесика Пегула, елиминирайки я на осминафинала на WTA 500 турнира в Ийстборн. Британката бе изправена пред мачбол във втория сет, а в третия пропиля аванс от 5-2, но в крайна сметка триумфира в драматичната битка със световната №5.

Следващата ѝ опонентка ще бъде Дария Касаткина или Юе Юан.

Двубоят започна по-добре за Пегула, която на два пъти проби сервиса на своята опонентка и натрупа аванс от 4-1. Впоследствие обаче Радукану подобри значително представянето си и изравни резултата. Въпреки това, шампионката от Берлин успя да си върне инициативата и стигна до нов брейк, който затвърди за 6-4.

Пегула направи нова крачка към победата, след като отново проби в началото на втората част и поведе с 3-1. Радукану обаче стигна до пълен обрат, а при 5-4 имаше сетбол. Британката обаче не се възползва от шанса си и в крайна сметка се стигна до тайбрек. В него Пегула стигна до мачпойнт, но Радукану отговори с форхенд уинър по правата. Това бе първата от трите поредни точки за представителката на домакините, които ѝ донесоха успеха в сета със 7-6(5).

В заключителния сет шампионката от US Open 2021 заигра на още по-високо темпо и успя да натрупа аванс от 5-2. Пегула обаче възстанови равенството, преди Радукану да си върне водачеството с нов брейк. В оказалия се последен гейм в мача британката бе изправена пред четири точки за пробив, но въпреки това не пропусна шанса да сервира за победата и триумфира с 4-6, 7-6(5), 7-5 след 2 часа и 46 минути игра.