Стаматова и Евтимова достигнаха до полуфинал в Куршумлийска баня

Юлия Стаматова и Диа Евтимова продължават с победите на поредния W15 турнир в сръбския град Куршумлийска баня. И двете постигнаха нови успехи в четвъртфиналите днес. Стаматова победи с 6-4, 6-3 украинката Анастасия Запаринюк, която няма позиция в ранглистата.

Евтимова пък се справи с поставената под №2 и №511 в света Оана Гаврила след 7-6(3), 3-6, 6-4.

Добрата новина е, че двете българи са в различни половини на схемата, което означава, че мач помежду им е възможен само на финал. За целта в събота те ще трябва да постигнат нови успехи.

Стаматова ще има за съперник №1 в схемата Аня Станкович. Евтимова пък излиза срещу №3 Наталия Сенич.

В същото време Ани Вангелова и Драгиня Вукович загубиха четвъртфинала си в турнира на двойки.